Materiāli

Izpildot mūsu pakalpojumus, mēs izmantojam pazīstamu ražotāju un tirdzniecības zīmolu kvalitatīvos materiālus: Plexiglas, Altuglas,  Bayer, Williams, Simona, Alucobond un daudzu citus. Klienti var piedāvāt arī paši savus materiālus griešanai.

Orgstikls

Orgstikls (organiskais stikls, akrils, akrila stikls, PMMA) – plastmasa, kas sastāv no termoplastiskajiem sveķiem. Orgstikls ir viegls, izturīgs un ar augstu pretestību pret ārējas vides ietekmēm. Piemīt gaismas caurlaidība, optiski neizkropļo uz tā izliktos priekšmetus, ilgu laiku saglabā savas fiziskās īpašības, izturību pret UV starojumu, nedzeltē, tiek piedāvāts plašā krāsu gammā. Organiskais stikls ir viegli apstrādājams – frēzēšana, gravēšana, lāzergriešana.

Orgstikls iedala sekojošos tipos – ekstrūzijas akrils, lietais akrils, īpašie akrila veidi.

Ekstrūzijas akrils ārēji ir grūti atšķirams no lietā akrila, bet ekstrūzijas orgstiklam salīdzinājumā ar lieto akrilu piemīt virkne atšķirību: ekstrūzijas orgstikla lokšņu piedāvāto biezumu skaits ir nedaudz mazāks par lietā orgstikla lokšņu biezuma neierobežoto diapazonu, mazāka tiecienizturība, labāka reakciju uz salīmēšanu.

Lietais akrils ir termoizturīgāks, izturīgāks pret mehānisko slodzi, labāk pulējas, piemīt labāka ķīmiskā izturība pret agresīvu vidi. Tai pašā laikā lietajam organiskajam stiklam ir plašs piedāvājums slokšņu biezuma dažādībā, kas saistīta ar tā ražošanas īpatnībām.

Orgstikls tiek izmantots visdažādākajās jomās:

- ārējā reklāma: izkārtnes, gaismas ietvari, lielizmēra burti;

- dizains: interjeru noformēšana, mēbeļu elementi;

- tirdzniecības aprīkojums: vitrīnas, stendi, cenu zīmes;

- celtniecība: sienas, aiļu stiklošana.

PVC

PVC (polivinilhlorīds) — nedārgs, viegls, plastisks un gana izturīgs materiāls. Sloksnes no putu PVC ir ideāli piemērots izmantošanai reklāmā, dizaina elementos, celtniecībā. PVC īpašs ar vieglumu, ilgizturību, vieglo apstrādi (figūrgriešana, frēzēšana), tam piemīt skaņas izolācijas un termoizolācijas kvalitātes, izturīgs pret degšanu, nekaitīgs apkārtējai videi. Putu PVC sloksnēm ir matēta virsma, kas ir piemērota krāsu, plēvju, dažādu veidu zīmogu uzklāšanai.

Pielietošanas jomas:

- reklāma: izkārtnes, reklāmas un izstādes stendi;

- celtniecība: modeļi, starpsienas, sienu apšuvumi, interjera noformēšana;

- dizaina elementi.

Polikarbonāts

Polikarbonāts – veiksmīgs stikla aizstājējs, to padara neparastu tā augstā siltuma pretestība, izturība (tas ir 200 izturīgāks nekā silikāta stikls un 25 reizes izturīgāks par organisko stiklu), caurspīdīgums (90% gaismas caurlaidības, kas salīdzināms ar stikla īpašībām). Turklāt monolītais polikarbonāts ir izturīgs pret aizdegšanos un degšanu, mēreni toksisks. Starp citām tā īpašībām nepieciešams uzsvērt tā ķīmisko izturību, plašu darba temperatūras diapazonu (no -50 līdz +120 grādiem), tā virsmas noturību pret mehāniskiem bojājumiem (robiem, skrāpējumiem).

Monolītajam polikarbonātam piemīt augsta izturība, ķīmiskā un atmosfēras izturība, kā arī ilgizturība, tāpēc to izmanto iestiklošanas sistēmās neizturīgākā un smagākā stikla vietā. No tā iespējams izgatavot:

- aizsargekrānus, skaņas aizsargbarjeras, starpsienas;

- apgaismes iekārtas;

- mēbeļu fasādes;

- logus, vējstiklus.

Tehniskā plastmasa

Tehniskā plastmasa – rūpniecībā pielietojamas plastmasas kategorija, paredzēta mašīnu, mehānismu, ierīču, elektronisko izstrādājumu (bukses, zobrati, mehānismu vadītāji, korpusi utt.) detaļu ražošanai. Dažādās īpašības tam ļauj būt daudzu tipu materiālu aizvietotājam – no metāla līdz gumijai.

Poliamīds (kaprolons, Ertalons PA) — daudzfunkcionāls materiāls celtniecības vajadzībām, aizstāj krāsainos materiālus un sakausējumus, atšķiras ar paaugstinātu izturību, siltuma pretestību, ķīmisko izturību, nodiluma izturību. Saglabā savas īpašības plašā temperatūru diapazonā, var funkcionēt bez smēra nodiluma vietās. Labi apstrādājams (frēzēšana, virpošana, urbšana, slīpēšana) un krāsojams.

Polioksimetilēns (poliacetāls, Ertacetal, POM) — tiek izmantots izstrādājumiem, kam nepieciešama augsta stabilitāte, noturība un ilgizturība. Materiālam piemīt izcila elastība, laba slīdēšanas īpašība, augsta mehāniskā izturība, stingrība, triecienizturība, dielektriskās īpašības. Viegli apstrādājams.
Polietilentereftalāts (Ertalyte, PET) — šī materiāla īpašās īpašības padara to piemērotu stipri noslogotu un nodilumam pakļautu detaļu ražošanai. Piemīt mehāniskā izturība, cietība un stingrība, noturība pret deformāciju, stabilitāte izmēros, izturība pret koroziju, izteiktas elektroizolācijas īpašības.
Polietilēns (PE) – šim materiālam piemīt augsta nodilumizturība, lieliska triecienizturība temperatūrā no -100 līdz +120 grādiem, izcilu ķīmisko izturību, laba slīdēšanas īpašības, augsta mitrumizturība.

Kompozītie paneļi

Alumīnija trīsslāņu kompozītmateriāls sastāv no diviem alumīnija 0.21 – 0.5 mm slāņiem un augsta spiediena polimēra pildījumu starp tiem. Ārējais alumīnija kompozītmateriāla slānis ir pārklāts ar īpašu emalju, kurai pieejamas dažādas krāsas un tekstūras, lai pasargātu alumīniju no oksidācijas un ļautu saglabāt patīkamu izskatu. Kompozītam piemīt augsta izturība un pretestība pret laikapstākļiem. Tiek apstrādāts frēzējot un gravējot.

Kompozīts tiek uzskatīts pat izcilu dekoratīvu materiālu gan iekšējam, gan ārējam pielietojumam:

- reklāmas izkārtnes, izstāžu stendi, liela izmēra elementi;

- iekštelpu, sienu un griestu apdare;

- dažādu konstrukciju izgatavošana;

- ventilējamas ēkas fasādes;

- balkonu un karnīžu apdare;

- elektronisko tablo ietvars

Materiāli no koka

Skaidu plāksne KSP , vidēja biezuma kokšķiedras plāksne MDF, saplāksnis, masīvkoks – visi šie materiāli tiek plaši izmantoti apdarē, celtniecībā, mēbeļu ražošanā, kā arī reklāmas produkcijas ražošanā. Saplāksnis, kā arī skaidu plāksne, ir neaizstājumi dažādu interjera elementu ražošanā, piemērots reklāmas konstrukciju – stendu, izkārtņu, apjomīgu uzrakstu – veidošanai. Saplākšņa apstrādāšanai galvenokārt tiek izmantota frēzēšana. Frēzēšana un 3D frēzēšana sniedz iespēju izgatavot pašu dažādāko izmēru un formu detaļas no šiem materiāliem.

Krāsainie metāli

Misiņš, varš, bronza, alumīnijs – šie materiāli tiek plaši izmantoti dažādās jomās: mēbeļu ražošanā, rūpniecībā – dažādu detālu izgatavošanā, reklāmas sfērā – plāksnīšu, suvenīru produkcijas ražošanā, fasāžu noformēšanā un daudzās citās jomās. Galvenās šī materiālu īpašības – izturība, apstrādes vieglums, ārējais izskats, pretkorozijas īpašības.

Ar frēzēšanas palīdzību no šiem materiāliem var izveidot gandrīz visas sarežģītākās formas un rakstus.